EMK-1000 CNC Yatay Etek Kesme ve Form Verme Makinesi

Genel Donanım

Sürekli gelişim Emin Mekatronik’in misyonudur. Daima CNC etek kesme makinelerimizi geliştirmenin ve müşterilerimize daha fazla değer sunmanın yollarını arıyoruz Yeni nesil etek kesme makinesinin redüktör kısmında yapmış olduğumuz iyileştirme başta olmak üzere, makineyi baştan aşağı yeniden yapılandırdık ve yeni modellerde daha iyi hale getiren birçok yeniliği hayata geçirdik. Mühendislerimizin makinenin tüm yönlerini yeniden değerlendirerek mekanik, yazılım ve görsel iyileştirmelerin bir arada bulunduğu son sürümü bir paket halinde sizlerin hizmetine sunduk.

Güvenlik Işık Perdesi

Çalışma alanı önüne yerleştirilen ışık bariyeri ile çalışma alanı içerisine giren nesne, makinenin çalışmasını anında durduracak ve olası iş kazalarının önüne geçecektir.

Rijit Tasarım

Bir yapının sağlıklı olup olmadığı konstrüksiyon sağlamlığı ile belirlenir. Aynı prensip etek kesme makineleri içinde geçerlidir. Taban ve sütün yapısının sağlamlığı makinenin  iş yapabilme yeteneğini belirler. Döküm kesim arabası ve yenilenen redüktör grubundaki kritik döküm parçalar daha yüksek dayanıklılık kapasitesi sağlar. Tüm dökümler esneme ve titreşim dayanımları için işlemeden önce ve sonra muayene edilmiştir.

Yüksek Hız Kapasitesi ve Yüksek Hassasiyet

Mühendislerimizin Emk-1000 için geliştirdiği CAM yazılımı, yüksek hassasiyete sahip aktarma organları ve Siemens Motion Kontrol kombinasyonu ile maksimum hız ve hassasiyet elde edilmiştir.

Geniş Çaplı Parçaların Etek Kesim ve Katlamaları

Emk-1000 geniş çaplı parçaların etek kesme ve katlama işlemlerini kolaylıkla yapabilir. Çapı 2000mm’ye kadar olan bütün parçalarınızın işlemlerini geniş gövde aralığı sayesinde rahatlıkla tamamlayabilir.

Ergonomik Kontrol Paneli

Sorunsuz ve hassas hareket kontrolü sağlamak için. EMK-1000’de yeni nesil servo motorlar kullanılmıştır.

Yazılım geliştirmeleriyle birlikte makineniz hiç olmadığı kadar hızlı ve hassas.

15” Renkli LCD ekran dokunmatiktir ve endüstriyel alan için tasarlanmıştır.

Geniş görüş açısına sahiptir. Parlak ışıklı ortamlarda görünürlüğünü kaybetmez.

Yerleşik USB bağlantı noktası, flash bellek ve harici disk sürücülerinin kullanımı mümkün kılar.

Kontrol panelinde tüm genel fonksiyonlar operatörün kolay anlayabilmesi için anlaşılır biçimde etiketlenmiş olup,

yönlendirme işlemi bir tuşa basmak suretiyle gerçekleştirilir.

Yağlama Sistemi

EMK-1000 merkezi yağlama sistemi sayesinde sürtünme ile aşınabilecek yerleri belirli aralıklarla otomatik olarak yağlar. Otomatik yağlama sistemi, makine çalışırken yağı ölçüp kızaklara ve vida millerine dağıtır. Böylelikle kritik öneme sahip tüm elemanların her zaman düzgün biçimde yağlı olması temin edilir.

Sistem minimum oranda yağ sorununu ortadan kaldırır ve çevre üzerindeki etkiyi azaltır. Arayüz ekranında iş durumuna göre yağlama aralığını belirleyebilirsiniz.

Etek Kesme ve Katlama

Çekme prosesi yapılmış parçaların dik ve yatay yüzeylerinde çevre kesme, bükme ve kıvırma işlemlerini EMK-1000 ile kolaylıkla

yapabilirsiniz. Beyaz eşya, otomotiv, ağır metal ve medikal sanayinde kullanılan bir çok parçayı hassas ve hızlı bir şekilde işleyebilirsiniz.

Ürün Numune ve Sektörleri